Maňka - klamár na štyri kliky.

Autor: Ľubica Štugnerová | 1.11.2013 o 12:40 | (upravené 1.11.2013 o 15:19) Karma článku: 19,88 | Prečítané:  6874x

Utorková debata kandidátov na banskobystrického župana ma utvrdila v presvedčení, že posúdenie dôveryhodnosti a pravdovravnosti politika častokrát nie je vecou interpretácie, ale niekoľkých klikov na internete. Konkrétne štyroch. Pochádzam z Brezna a viem, že v celom stredoslovenskom regióne je bezkonkurenčne najväčším problémom pretrvávajúca vysoká nezamestnanosť. Preto ma veľmi prekvapilo, že sa končiaci župan Vladimír Maňka pochválil jej znížením. V diskusii totiž zopakoval to, čo šíri vo svojej predvolebnej inzercii: „Sme jediný kraj, ktorý za tri a pol roka znížil evidovanú mieru nezamestnanosti o 1,2 percenta.“

Otvorila som si teda stránku Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, spravila štyri kliky (štatistiky/nezamestnanosť-mesačné štatistiky/2009/december) a hľa:

Vladimír Maňka nastúpil do funkcie župana v decembri 2009. Nezamestnanosť v kraji v decembri 2009: 19,19 percenta.Tri a pol roka odvtedy je jún 2013. Nezamestnanosť v kraji v júni 2013: 19,46 percenta.

Vedikt je jednoznačný - nezamestnanosť je za tri a pol roka o 0,27 percenta vyššia a pán Maňka klame.

Štatistiky zrejme nie sú silnou stránkou tohto predsedu. Vyhlásil totiž: „Aj za vlády, keď bol pán Kaník, tak bola v našom kraji najvyššia nezamestnanosť a my sme teraz prvýkrát v histórii Slovenskej republiky nie sme na poslednom mieste.“Takže klik, klik, klik, klik a hľa, čísla z augusta 2005 (Kaník bol ministrom od októbra 2002 do októbra 2005). Nezamestnanosť v Banskobystrickom kraji – 17,34 percenta. Nezamestnanosť v Košickom kraji 17,36 percenta. Ďalšie klamstvo.

Predchádzajúci duel medzi Maňkom a Ľudom Kaníkom som, žiaľ nevidela, ale štyri kliky mi pomohli aj tentokrát – na stránke demagog.sk som sa dočítala toto hodnotenie pána Maňku – pre zjednodušenie prikladám obrázok, zložený z jeho hodnotení odborníkmi:

clanok_foto_783.jpg

Vo svojej masívnej novinovej inzercii pán Maňka ako dôvod o sebe, prečo ho treba voliť, píše: „Neklame. Nikdy sa neznižuje ku klamstvám. Je férový aj vo svojej predvolebnej kampani. Používa v nej len pravdivé fakty bez štipky klamstva či zavádzania.“

Tááák, určitééé!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?